Jump the dinosaur up using the space bar or the up arrow key

Shtypni tastin "lart" në tastierën e kompjuterit tuaj për të nisur lojën Google Dinosaur.

Nëse po hyni në sajtin nga telefoni ose tableti juaj, thjesht trokitni lehtë mbi ekranin e lojës ose prekni dinosaurin.

Për ta bërë dinozaurin të kërcejë, përdorni tastin e shigjetës lart (↑) ose tastin e shigjetës poshtë (↓) për ta bërë atë të zbehtë.

    

Chrome Dino - Lojë e dinosaurëve të Google

A jeni ndjerë ndonjëherë si një njeri i shpellave me internetin papritmas të fikur? Ata që u përgatitën siç duhet mund të ndezin lojërat pa shkarkuar dhe të shijojnë paramendimin e tyre. Megjithatë, shumica prej nesh nuk kanë një lojë për të luajtur ndërkohë që nuk ka wifi.

Dhe nuk është aspak pengesë nëse dini një sekret të vogël për Chrome. Ky shfletues mund t'i argëtojë përdoruesit jashtë linje. Nuk ka rëndësi nëse sistemi juaj Google është në telefon apo në PC. Më tej, ne zbulojmë një lojë interesante të fshehur që të gjithë mund të luajnë në çdo kohë.

Detajet e lojës

Lidhja juaj mund të dështojë për një numër arsyesh. Dhe në çdo rast, Chrome ju ka mbuluar. Sa herë Që Interneti është poshtë, ju vijnë për të parë një imazh të njohur në shfletuesin tuaj. Shtë një dinosaur i vogël i lezetshëm në mes të ekranit. Në fakt, kjo është hyrja juaj në Lojën Dino. Ju jeni vetëm një klik larg nga nisja e tij.

Edhe Pse është një vrapues i thjeshtë pikturë njëngjyrëshe, zhvilluesit e tij ende meritojnë lavdërime. Thjeshtësia e përgjithshme dhe dizajni i pakërkuar i lojës e bëjnë atë edhe më tërheqës. Ju mund të thoni se nga numri i tifozëve kjo argëtim pixel ka në mbarë botën.

Në thelb, ju luani për t-Rex duke bredhur përgjatë një zone të shkretë dhe shmangni pengesat që shfaqen. Tyrannosaurus është një personazh që shpesh shfaqet në ekran në filmat me dinosaur.

Në këtë lojë, mishngrënësi i lashtë duhet të hidhet mbi çdo kaktus që has. Gjithashtu, largohuni nga pterodaktilet që fluturojnë në qiell. Qëllimi përfundimtar është të mposhtim rezultatin e lartë. Sidoqoftë, vrapuesi nuk ka të bëjë me vendosjen e një rekordi. Procesi është pjesa më e rëndësishme dhe e këndshme e lojës.

Ndërsa luani, shpejtësia rritet gradualisht. Kjo është arsyeja pse për fillestarët, loja shkakton disa vështirësi. Operimi i vazhdueshëm i dinosaurit tuaj dhe kërcimi me sukses mbi secilën pengesë pa dështuar nuk është aq e lehtë.

Tani me siguri jeni të interesuar se si u zhvillua kjo lojë E Shfletuesit Tirex. Pra, le të bëjmë një hap prapa në kohë.

Historia e shpikjes së Lojës Dino

zhvillimi i vrapuesit Të shfletuesit Chrome daton që nga viti 2014. lëshuar Për herë të parë në shtator, loja nuk ishte në përputhje me versionet e vjetra të sistemit Android. Rregullimet përfundimtare u prezantuan vetëm nga programuesit E Google në dhjetor.

Krijuesi i lojës Sebastien Gabriel shpjegon se T Rex simbolizon periudhën parahistorike. Në atë kohë, Interneti nuk ishte shpikur ende, kështu që njerëzit mund të lidhen me atmosferën.

Sa i përket dizajnit pixel-by-pixel dhe monokrom, as kjo nuk është e rastësishme. Shtë një referencë për imazhet e gabimeve të shfletuesit Google.

Një tjetër pseudonim për lojën dino runner ishte "Project Bolan". U quajt kështu për nder të grupit muzikor "t-Rex". emri i këngëtarit kryesor të Saj ishte Marc Bolan.

Në procesin e bërjes së lojës, projektuesit kishin ide interesante për dinosaurin. Për shembull, ata donin t'i jepnin Dinos disa tipare interesante si shkelmimi dhe ulërima. Por, përfundimisht, asnjë nga këto nuk u zbatua. Loja duhej të ishte primitive dhe e thjeshtë. Dhe programuesit arritën të përcjellin natyrën e papërpunuar të një dinosauri parahistorik.

Si ta bëni atë të funksionojë dhe të luajë pa shkarkuar në internet

Pra, si e nisni lojën kur nuk ka internet në internet? Shumë e thjeshtë! Hapni shfletuesin Tuaj Chrome dhe automatikisht do të shihni Dino. Prekni atë në ekranin tuaj ose shtyni shiritin hapësinor. Ju gjithashtu mund të përdorni shigjetën lart, Dhe T-Rex do të fillojë të ekzekutohet.

Në rast Se Interneti juaj funksionon mirë, nuk ka nevojë ta fikni për të luajtur. Ju mund ta hapni lojën në shfletuesin tuaj me ndihmën e kësaj: chrome://dino/. Thjesht kopjoni lidhjen dhe futeni në shiritin tuaj të adresave.

vrapuesi T-Rex do të lansohet, edhe nëse Interneti juaj është i ndezur. Dhe ju jeni gati për të rrahur rekordin e lojës!

Drejtimi i lojës së dinosaurëve T-Rex Google

Tani që mund ta luani, përgatituni të anashkaloni çdo pengesë që has dinosauri juaj. Për të ekzekutuar një kërcim, përdorni spacebar. Një tjetër mundësi për t'u ngjitur është shtypja e shigjetës lart në tastierën tuaj. Përdoreni atë sa herë që shihni një kaktus që shfaqet para TRex.
Për ata që shijojnë Lojën Dino në telefonat e tyre inteligjentë, mënyra e lojës ndryshon pak.kërcimi bëhet duke bërë një klikim në ekran. Në këtë mënyrë çdo kaktus do të kalojë me sukses Nga T-Rex.

ekziston një lloj tjetër pengese në këtë Lojë të shfletuesit Google. Janë pterodaktile. Ata fluturojnë më lart se Dino ynë, kështu që një kërcim i thjeshtë ndihmon pak. Si të luani atëherë? Butoni i shigjetës poshtë e bën rosën tuaj dinsour, kështu që ju lehtë anashkaloni pengesën. Dhe loja mund të vazhdojë. Tani e dini që up nuk është mënyra e vetme për të fituar këtë arcade Chrome. Ka më shumë sesa thjesht të shtyni shiritin hapësinor këtu. Ndërfaqja duket më e larmishme sesa mund të prisni nga një lojë e thjeshtë shfletuesi pikturë njëngjyrëshe.

Nëse nuk shtypni një shigjetë ose klikoni në ekranin tuaj në kohë, ju humbni. T-Rex rrëzohet në çfarëdo pengese që i del përpara dhe loja përfundon. Prandaj, pika kryesore e google runner është të ruajë fokusin tuaj. Mund të jetë e vështirë me shpejtësi të lartë, e cila rritet me kalimin e kohës. Sidoqoftë, sa më shumë që luani Lojën Dino, aq më shpejt mësoheni me të. Thjesht mos prisni derisa Interneti juaj të zhduket dhe stërvitni T-Rex të vogël çdo ditë!

Një tjetër tipar interesant i këtij aktiviteti të shfletuesit Google është ndryshimi i ngjyrës së sfondit. Ndërsa dinosauri juaj lëviz përgjatë niveleve, ai kthehet nga e zeza në të bardhë dhe mbrapa. Kjo përfaqëson ditën dhe natën që vijnë e cila është e rrallë për një lojë pikturë njëngjyrëshe. Kjo karakteristikë bën një kombinim të shkëlqyeshëm me faktin se dinosauri juaj fiton shpejtësi.

Nëse përdorni produktin në shfletuesin e integruar Nga Google, ka një surprizë të pakëndshme. Dështimi për të kërcyer mbi një kaktus ose një pengesë tjetër nuk është mënyra e vetme për të humbur.

Sapo lidhja E Internetit të kthehet, loja T-Rex Dino ndalet

si qëndroni të motivuar për të vazhduar ta çoni dinosaurin në rekordin botëror? Vëzhgoni rezultatet tuaja! Në varësi të versionit të lojës, ju mund t'i shihni ato në vende të ndryshme. Shfletuesi celular ju lejon të shikoni pikat e duhura në proces. Kështu që do të vini re se çdo kërcim i suksesshëm është një sasi shtesë e rezultateve. Ndërkohë, versioni Desktop Google Dino tregon rezultatin vetëm pasi të keni përfunduar raundin.

Për ata që mendojnë të përfundojnë lojën, krijuesit e kodit burimor tashmë kanë një përgjigje. Edhe nëse interneti i rivendosur nuk është shpërqendrim, do t'ju duhen 17000000 vjet për të përfunduar. Vetëm në lidhje me atë kohë në të kaluarën speciet t-Rex dinosor po banonin Në Tokë.

Përveç kësaj, ka një pengesë tjetër për të vendosur një rekord përfundimtar. siç e mbani mend, shpejtësia në lojë rritet me kalimin e kohës. Prandaj, do të ketë një moment kur është fizikisht e pamundur të vazhdosh. Ju nuk do të jeni në gjendje të hidheni mbi çdo kaktus aq shpejt. Nëse ju klikoni, përdorni një shigjetë, ose spacebar, shpejtësia do të rritet unplayable. Edhe ata që vendosën një rekord në këtë Lojë Chrome nuk ishin as afër përfundimit. As rrjetet nervore të mësuara posaçërisht nuk ishin në gjendje ta ruanin atë shpejtësi. Kjo është sa shpejt mund të lëvizë dinosauri I Google.

Si të hakoni lojën sekrete të Chrome

Nëse hapni versionin standard në Chrome, ka mashtrime që mund të përdorni. Një kod mund të ndikojë pozitivisht në rezultatet dhe të ndihmojë në vendosjen e një rekord lokal. Për shembull, më tej, ne ofrojmë një mashtrim për të luajtur me çdo shpejtësi që ju preferoni. Një tjetër çaktivizon funksionin që përfundon lojën sa herë që Dino godet një pengesë.

Megjithatë, është më interesante të kesh një atmosferë konkurrence. Kjo është arsyeja pse ne nuk rekomandojmë përdorimin e ndonjë kodi shumë shpesh. Disa faqe interneti ofrojnë një version të kësaj loje të Google ku nuk zbatohet asnjë kod mashtrimi. Vendosja e një rekordi personal duket më e angazhuar në një sfidë të drejtë.

Sidoqoftë, variacioni i integruar i Chrome i lejon lojtarët të hakojnë lojënTRex me një kod. Kopjoni një nga ato më poshtë dhe shtoni pak argëtim në garën tuaj të dinosaurëve në Google.

Runner.prototype.gameOver = funksion(){} çaktivizon funksionin mbi lojë. Kopjo kodin dhe fute atë në tastierën Chrome. Si arrini atje në shfletuesin tuaj? Para së gjithash, duhet të jeni në faqen No Internet të Google. Pastaj klikoni djathtas dhe zgjidhni "Inspect". Tani mund të shkoni te tastiera e Google dhe të shkruani një komandë atje.

Në fakt, asnjë faqe interneti nuk është e nevojshme. Përdorni adresën që kemi shkruar më parë duke shpjeguar se si të hyni jashtë linje në lojën Chrome. Do t'ju dërgojë menjëherë te dinosauri i Google sikur interneti të ishte i fikur.

Një kod tjetër që mund të kopjoni nga këtu është Runner.instance_.setSpeed ​​(300). Ai i lejon përdoruesit të ndryshojnë shpejtësinë. Mos ngurroni të futni çdo numër në vend të 300. Por mos e vendosni shumë lart. Reagimi me shiritin tuaj të hapësirës për të kërcyer në kohë mund të bëhet problem. Nga ana tjetër, ky mashtrim mund t'ju ndihmojë të mposhtni rekordin tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është që interneti të mos funksionojë për një kohë të gjatë.

Ka shumë mënyra të tjera për të hakuar këtë arcade të Google. Është e mundur të rregulloni gravitetin dhe lartësinë tuaj ose të aktivizoni pavdekësinë. Çfarëdo që gjeni dhe kopjoni do t'ju bëjë një lojtar më të fortë. Por a do të jetë një rekord i kënaqshëm nëse e dini se keni mashtruar?

Përparësitë

Është një mënyrë e shkëlqyer për të shijuar kohën tuaj ndërkohë që nuk ka internet të krijuar nga Chrome. Megjithatë, ka shumë aktivitete të ngjashme që pjesërisht e kopjojnë këtë. Mund ta kontrolloni vetë! Thjesht telefononi "gugl" me "OK lojërat e Google" dhe do të shfaqet një shumëllojshmëri e madhe alternativash. Të tilla si Doodle Jump i zhbllokuar dhe shumë opsione të tjera. Disa prej tyre përdorin një bot ose grafika 3D të luajtjes me sprite të bukura.

Por ka një gjë që të gjithë kanë të përbashkët: Interneti kërkohet. Ndërkohë, Dino jonë është në dispozicion në çdo rrethanë. Është bërë shumë popullor në mesin e fansave të internetit. Mund të blini edhe një lodër dragoi të bërë për nder të tij.

Përfundim

Tani ju e dini një sekret të vogël që të gjithë kanë në pajisjen e tyre. Përdoreni atë për të zbutur mërzinë sa herë që Interneti është i ndërprerë.

Llojet e pengesave në lojë:

Kaktus i vetëm

Për të kapërcyer një pengesë, hidhuni lart.

Vështirësia e pengesave


Kaktus i dyfishtë

Për të kapërcyer një pengesë, hidhuni lart.

Vështirësia e pengesave


Kaktus i trefishtë

Për të kapërcyer një pengesë, hidhuni lart.

Vështirësia e pengesave


Pterodaktil

Për të kapërcyer një pengesë, bëni rosë ose hidheni lart, në varësi të lartësisë në të cilën fluturon pterodaktil.

Vështirësia e pengesave

FAQ në lidhje me lojën e dinosaurëve të Google T-Rex

1Si mund të hap një lojë me dinosaur në Google?
Nëse lidhja juaj e internetit është e fikur, ajo hapet automatikisht. Thjesht klikoni në dinosaur dhe procesi do të fillojë. Nëse dëshironi të qëndroni në linjë, futni chrome://dino/. Do t'ju drejtojë drejt e në faqen e nevojshme.
2Si të filloj të luaj një lojë dinosauri kur jam jashtë linje?
Hapni shfletuesin Chrome. Me kusht që të jeni vërtet jashtë linje, do të shfaqet dinosauri. Pastaj duhet të klikoni mbi të ose të shtypni butonin e hapësirës. Për përdoruesit e smartfonëve, një trokitje e lehtë në ekran do të aktivizojë lojën.
3Si të luani lojën Dino T-Rex Google Chrome?
Versioni i desktopit funksionon me shigjetën hapësinore/lart si një kërcim. Shigjeta poshtë e bën T-Rex rosë për të shmangur pengesat fluturuese. Dhe është edhe më e lehtë nëse keni një ekran të ndjeshëm. Thjesht prekni dhe Dino do të reagojë.
4Si mund të hakoj një lojë dinosaurësh T-Rex?
Këtu ka mundësi të mëdha për hakerim. Për shembull, mund të rregulloni lartësinë e kërcimit duke futur Runner.instance_.tRex.setJumpVelocity(10). Ky kod mashtrimi duhet të shtypet në tastierën e Google. Për këtë, klikoni butonin e djathtë të miut kudo në faqen Pa lidhje. Pastaj zgjidhni "Inspect".
5Çfarë ndodh pas rezultateve 99999 në Dino T-Rex Game Chrome dhe cili është rekordi?
Numri më i lartë i pikëve në dispozicion është 99 999 pikë. Pasi të arrihet, loja kthehet në zero. Megjithatë, asnjë qenie njerëzore nuk iu afrua kurrë pa mashtruar. Zhvilluesit e bënë të pamundur përfundimin e kontrabandës Dino. Kështu që ju mund të luani për shumë vite.